Bu sene hangi takım Türkiye’de şampiyon olur?

Bu sene hangi takım Türkiye’de şampiyon olur?

Mart 17, 2021 0 Yazar: Kemal

Türkiye liginde şu anda inanılmaz bir rekabet söz konusu. Özellikle Beşiktaş’ın muhteşem performansı taraftarlarını oldukça mutlu etti. Ancak Galatasaray ve Fenerbahçe’de hala birkaç puan farkıyla BJK’nin arkasında. Peki sizce bu sene şampiyonluğu hangi takım göğüsler? Tahminlerinizi yorumlara yazabilirsiniz. Şampiyon hangi takım?

Beşiktaş şampiyon mu?

Siyah beyazlılar diğer takımlara göre hem daha formda hem de avantaja sahip. Özellikle Galatasaray’a karşı ilk maçı 2-0 kazanmış olması ikili averajda da büyük bir öneme sahip. Eğer ligin son haftalarında aradaki puan farkı korunursa, BJK bu avantajını değerlendirir. Sergen Yalçın yönetimindeki futbol takımı hiç beklenmediği kadar iyi bir performans sergiliyor. Sanırım ne taraftarlar ne de yönetim Sergen hocadan böyle bir performans bekliyordu. Bu da Beşiktaş’ın en önemli kozlarından biri. Yıllardır şampiyonluk hasreti çeken futbol takımı acaba bu sene ipi göğüsleyecek mi? Elbette 30.hafta olmasına rağmen hala birçok şeyi söylemek için erken olabilir. Ayrıca hepimizin bildiği üzere Türkiye‘de her şey çok hızlı değişiyor. Sadece birkaç hafta içerisinde sıralama değişme ihtimali mevcut.

Galatasaray şampiyon olma ihtimali var mı?

Galatasaray hepimizin bildiği üzere Türkiye liginde ne çok şampiyonluk elde etmiş takım. Fatih Terim gibi yaşayan bir efsane de en çok kupa kazanan teknik direktörler arasında yer alıyor. Her ne kadar rakibinden 3 puan geride olsa da Galatasaray’ın hala şampiyon olma ihtimali yüksek. Özellikle takımdaki tecrübeli isimlerin fazlalığı Galatasaray’ı bu anlamda öne çıkartacaktır. Eğer Beşiktaş bir hata yaparsa, Galatasaray bu hatayı mutlaka değerlendirir. Ancak takımda yaşanan problemlerden de bahsetmemiz gerekiyor. Belhanda’nın takımdan yollanması takımı kötü etkileyecektir. Çünkü şampiyonluk yolunda her futbolcunun ayrı bir önemi vardır. Bu nedenle de Galatasaray, Belhanda’yı arayacaktır.

Fenerbahçe’nin şansı hala var mı?

Evinde aldığı mağlubiyetler nedeniyle Fenerbahçe’de ibre Erol Bulut ve yönetime çevrilmiş durumda. Mesut Özil transferi sonrası bir heyecan oluşmuştu ancak Mesut’un hazır olmadığı görüldü. Zaten bu nedenle de bir sakatlık geçirdi. Eğer Fenerbahçe şampiyon olma iddiasını sürdürmek istiyorsa, artık evindeki maçları kazanmaya başlamalı. Şükrü Saraçoğlu atmosferini tekrar yaşamalı.

Yüksek oranlı spor bahisleri için Kralbet‘i ziyaret edebilirsiniz.